Program nr. 43 saptamana: 01.11-07.11.2021

Lotul National Masculin / meciuri amicale

02.11.2021, ora 18:00, sala Dinamo
Romania - Georgia (TVR 1)

04.11.2021, ora 22:00, Aviles 
Spania - Romania

06.11.2021, ora 20:00, Aviles (streaming pe canalul YouTube al Federatiei Spaniole de Handbal: @RFEBalonmano
Spania - Romania


Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 06.11 17:30 SCM Craiova vs CSU Stiinta Bucuresti 43/1
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: B.Ciobea(AG)/B.Dordea(SB) Observator: A.Lupsa(CS)
Sb 06.11 12:00 CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud vs CS Minaur Baia Mare 43/2
Sala: Sala Polivalenta Bistrita Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: G.Nasturel(CS)
Sb 06.11 12:00 CS Rapid București vs HC Zalău Tvr 1 43/3
Sala: Sala Rapid Arbitri: I.Ifrim(NT)/O.Ilisei(NT) Observator: C.Din(B)
Sb 06.11 17:00 SCM Râmnicu Vâlcea vs CS Dacia Mioveni 2012 43/4
Sala: Sala Traian Arbitri: M.Agliceriu(PH)/M.Turdean(MS) Observator: A.Ion(B)
Sb 06.11 18:00 CSM Deva vs CSM Slatina 43/5
Sala: N/A Arbitri: C.Nastase(B)/S.Stancu(BZ) Observator: G.Bejinariu(AG)
Jo 04.11 16:00 SCM Gloria Buzău vs HC Dunărea Brăila 43/6
Sala: N/A Arbitri: C.Belean(MS)/S.Hendrea(MM) Observator: I.Serbu(B)
Mi 03.11 18:00 CSM București vs CS Măgura Cisnadie Tvr 1 43/7
Sala: Sala Rapid Arbitri: A.Manafu(B)/D.Pavel(BZ) Observator: H.Belu(B)

Etapa 9
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 07.11 17:30 HC Dunărea Brăila vs CSM București 43/8
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: I.Cazan(CT)/G.Suliman(B) Observator: R.Cojocaru(BV)

Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 07.11 00:00 ACS Sc. 181 SSP Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 07.11 12:00 CSM Corona Brașov vs CSM Galati 43/9
Sala: Sala D. P. Colibasi Arbitri: M.Parvu(B)/M.Potirniche(BZ) Observator:
Du 07.11 00:00 ACS Spartac Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 07.11 11:00 CSM Unirea Slobozia vs CS Stiinta Bacau 43/10
Sala: Sala A. Nica Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:
Du 07.11 11:00 CSM Roman vs HCF Piatra Neamt 43/11
Sala: N/A Arbitri: A.Avadani(BC)/R.Popovici(BC) Observator:
Du 07.11 13:30 CSM Bucuresti DivA vs CNE Sf. Gheorghe 43/12
Sala: Sala Elitt Arbitri: C.Constantin(B)/D.Enache(B) Observator:
Du 07.11 13:00 CSU Neptun Constanta vs CS Activ Prahova Ploiesti 43/13
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: G.Doana(IF)/A.Gociu(B) Observator:

Etapa 8

ACS Amy Slatina se retrage conform adresei nr 14 din 12.10.2021

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 07.11 00:00 ACS Tonic Oradea sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 07.11 11:00 CNOPJ Baia Mare vs CS Handbal Club Harghita 43/14
Sala: N/A Arbitri: A.Apostu(MM)/F.Chinde(MM) Observator:
Du 07.11 00:00 CNE Rm. Valcea sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 07.11 12:00 CSU Cluj-Napoca vs CSM Tg. Jiu 43/15
Sala: Sala H. Demian Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) Observator:
Du 07.11 14:00 CS Arena Tg. Mures vs CSU Resita 43/16
Sala: Sala Polivalenta Tg. Mures Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator:
Du 07.11 11:30 CSU Universitatea de Vest Timisoara vs CS Gloria 2018 Bistrita Nasaud DivA 43/17
Sala: Sala Universitatii Arbitri: D.Gurbina(CS)/E.Stanciu(CS) Observator:
Sb 06.11 12:30 CS L.Rebreanu Turda vs CSU Oradea 43/18
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: L.Tataru(TM)/A.Vacariu(TM) Observator:

Etapa 5

LPS Piatra Neamt nu se prezinta la meciul cu LPS Roman din data de 19.10.2021.

LPS Piatra Neamt s-a retras din campionat incepand cu data de 21.10.2021.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 06.11 00:00 LPS Botosani vs LPS Focsani 43/19
Sala: N/A Arbitri: F.Botezatu(BC)/B.Constantin(IS) Observator:
Sb 06.11 12:00 LPS Suceava vs LPS Vaslui 43/20
Sala: Sala LPS Arbitri: E.Baba(BT)/C.Ungureanu(BT) Observator:
Sb 06.11 14:00 LPS Roman vs CSM Bacau 43/21
Sala: N/A Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator:

Etapa 5
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 05.11 16:00 LPS I. Balas Soter Buzau vs CS Rapid Bucuresti 43/22
Sala: Sala LPS Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/I.Tita(PH) Observator:
Sb 06.11 14:00 HC Activ CSO Plopeni vs LPS Braila 43/23
Sala: Sala TEL GEORGE Arbitri: E.Ali(B)/F.Mihordea(DB) Observator:
Vi 05.11 15:00 CS Medgidia vs CSM Galati 43/24
Sala: Sala Iftimie Ilisei Arbitri: V.Ursu(TL)/A.Valcu(CT) Observator:
Sb 06.11 09:30 CS ACTIV PRAHOVA Ploiesti vs ACS Unirea Dobroesti 43/25
Sala: Sala Olimpia Arbitri: C.Constantin(B)/D.Enache(B) Observator:

Etapa 5
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 06.11 10:00 CSS 6 Bucuresti vs CT Media Bucuresti 43/26
Sala: Sala CSS 6 Arbitri: G.Andrei(PH)/P.Caunei(PH) Observator:
Sb 06.11 00:00 CSS 2 Bucuresti vs CSU Stiinta Bucuresti j1 43/27
Sala: N/A Arbitri: C.Badea(PH)/T.Margarit(AG) Observator:
Jo 04.11 16:00 GSIP Moreni vs CSM Bucuresti 43/28
Sala: N/A Arbitri: A.Roibu(PH)/A.Vasile(PH) Observator:
Sb 06.11 11:00 LPS Slatina vs CSS Targoviste 43/29
Sala: Sala LPS Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator:

Etapa 5
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 06.11 12:00 LPS Fl. Fleseriu Sebes vs CSS Fagaras 43/30
Sala: Sala Florin Fleseriu Sebes Arbitri: R.Chiriac(GJ)/C.Cordescu(GJ) Observator:
Jo 04.11 16:00 ACS Sepsi SIC Sf Gheorghe vs CSS Odorheiul Secuiesc 43/31
Sala: Sala Szabo Katy Arbitri: G.Dudau(BV)/R.Dudau(BV) Observator:
Sb 06.11 12:00 CSS Medias vs CSM Corona Brasov 43/32
Sala: Sala M?gura Cisnadie Arbitri: A.Albert(CV)/A.Gherman(MM) Observator:
Sb 06.11 11:00 CSM Fagaras vs CSS Dinamo Brasov 43/33
Sala: sala Radu Negru Arbitri: M.Gradisteanu(PH)/G.Petrache(ph) Observator:

Etapa 5
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 06.11 12:00 LPS Banatul Timisoara vs ACS Traian Lalescu Hunedoara 43/34
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) Observator:
Sb 06.11 16:00 ACS Baile Herculane vs Lic Teor Traian Vuia 43/35
Sala: Sala Duicu Alexandru Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator:
Sb 06.11 10:00 HC Jimbolia vs Gr. Sc. Energetic Rm Valcea 43/36
Sala: Sala Wiesenmeyer Arbitri: R.Jurj(AR)/R.Vizitiu(HD) Observator:
Sb 06.11 00:00 HC Univ. FEFS Craiova sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:

Etapa 5

CS Arena Tg. Mures nu se prezinta la jocul din 22.01 (LPS Satu Mare)

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 06.11 00:00 CSS 2 Baia Mare sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Vi 05.11 15:30 CS Marta Baia Mare vs CS Arena Tg Mures 43/37
Sala: Sala Scoala nr 5 Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:
Sb 06.11 00:00 CSS Viitorul Cluj sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 04.11 14:30 CSS Zalau vs LPS Satu Mare 43/38
Sala: Sala Gheorghe Tadici Arbitri: C.Pipa(BH)/F.Suciu(BH) Observator:

Etapa 5

CSO Voluntari 2005 se retrage din campionat in 17.11.2021

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 06.11 00:00 LPS I. Balas Soter Buzau sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 06.11 13:00 ACSO Viitorul Pantelimon vs CSS Buzau 43/39
Sala: Sala Pantelimon Arbitri: I.Geaburu(DJ)/A.Mitran(DJ) Observator:
Sb 06.11 14:30 ACS Tonus Bucuresti vs CSM Unirea Slobozia 43/40
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: O.Cristea(AG)/T.Grigoriu(AG) Observator:
Sb 06.11 14:30 CSM Ploiesti sta
Sala: Sala Olimpia Arbitri: / Observator:

Etapa 5
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 06.11 00:00 CS Rapid Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 06.11 00:00 CSU Stiinta Bucuresti vs CSS 2 Bucuresti 43/41
Sala: N/A Arbitri: D.Cristea(DB)/M.Padeanu(B) Observator:
Sb 06.11 11:30 CS Concordia Chiajna vs CSM Bucuresti 43/42
Sala: Sala Chiajna Arbitri: R.Armanu(BC)/A.Stanescu(DB) Observator:
Sb 06.11 10:30 LPS Pitesti vs ACS Unirea Dobroesti 43/43
Sala: Scoala Traian Arbitri: A.Grecu(OT)/A.Zapciroiu(OT) Observator:

Etapa 5
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 06.11 00:00 ACS Sporting Ghimbav sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Vi 05.11 15:15 CSS Ploiesti vs CSO Tricolorul Breaza 43/44
Sala: Sala Olimpia Arbitri: O.Ivanciu(DB)/L.Matei(AG) Observator:
Sb 06.11 11:00 ACS Transilvania Brasov vs CSM Corona Brasov 43/45
Sala: Scoala 11 Arbitri: M.Birsan(MS)/F.Dusa(BV) Observator:
Sb 06.11 12:30 ACS Kids Tampa 2015 Brasov vs ACS Academia Junior Ploiesti 43/46
Sala: Scoala 11 Arbitri: D.Boica(SB)/S.Broscateanu(SB) Observator:

Etapa 5

HC Univ FEFS Craiova nu se prezinta in 22.01 la jocul cu CSM Slatina

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 06.11 15:30 HC Univ. FEFS Craiova vs CS Novaci 43/47
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: A.Marin(DJ)/ Observator:
Sb 06.11 09:30 CSS Craiova vs HCM Craiova 43/48
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: C.Fugaru(GJ)/A.Otelea(HD) Observator:
Sb 06.11 10:30 CSS Caracal vs CSM Slatina 43/49
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: A.Draganescu(GJ)/F.Radulescu(MH) Observator:
Sb 06.11 11:00 LPS Tg Jiu vs CSM Tg Jiu 43/50
Sala: Sala Sporturilor Tg.Jiu Arbitri: C.Popescu(GJ)/L.Stegaru(GJ) Observator:

Etapa 5
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 06.11 00:00 LPS Fl. Fleseriu Sebes sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Vi 05.11 11:00 CS Chimia Rm. Valcea vs Gr. Sc. Energetic Rm Valcea 43/51
Sala: Sala Traian Arbitri: C.Ilina(VL)/C.Campean(SB) Observator:
Sb 06.11 12:00 CSS Sibiu vs Col.Nat. Sportiv Cetate Deva 43/52
Sala: Scoala Generala 18 Arbitri: I.Ghita(AG)/I.Stoica(AG) Observator:
Sb 06.11 12:00 CSM Mihai Viteazul Vulcan vs CSS Petrosani 43/53
Sala: Sala Vulcan Arbitri: B.Beica(HD)/R.Dodu(HD) Observator:

Etapa 5
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 06.11 12:00 CSM Tg. Mures vs CSS Viitorul Cluj 43/54
Sala: Sala Liviu Rebreanu Arbitri: D.Balate(BV)/M.Olteanu(BV) Observator:
Sb 06.11 13:00 CSS Fagaras vs ACS ARIESUL TURDA VOLEI-HANDBAL 43/55
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: F.Ramba(sb)/K.Ungur(SB) Observator:
Sb 06.11 11:00 CS UNIREA UNGHENI 2018 vs CSS Odorheiul Secuiesc 43/56
Sala: Sala Emil Dragan Arbitri: I.Horincar(SJ)/M.Rus(SJ) Observator:
Lu 08.11 13:00 CSS Sf. Gheorghe vs LPS Tg Mures 43/57
Sala: N/A Arbitri: L.Juganaru(PH)/L.Toader(PH) Observator:

Etapa 5
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 06.11 12:00 AHC VM ZALĂU vs CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud 43/58
Sala: Sala Gheorghe Tadici Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator:
Sb 06.11 10:00 CS Marta Baia Mare vs CSS 2 Baia Mare 43/59
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: A.Canta(MM)/J.Debreczeni(MM) Observator:
Sb 06.11 14:30 LPS Bistrita vs CSS Zalau 43/60
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Apostu(MM)/F.Chinde(MM) Observator:
Sb 06.11 12:00 LPS Satu Mare vs ACS Atletik Satu Mare 43/61
Sala: Sala Ecaterina Both Arbitri: D.Canta(CJ)/C.Salajan(CJ) Observator:

Etapa 5
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 06.11 00:00 ACS Golden Kids Bocsa sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 06.11 13:00 ACS Baile Herculane vs CSS Dr. Tr. Severin 43/62
Sala: Sala Duicu Alexandru Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator:
Sb 06.11 14:00 LPS Banatul Timisoara vs CS OLIMPIC DR. TR. SEVERIN 43/63
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) Observator:
Sb 06.11 10:00 Sc. Gen. 7 Timisoara vs ACS Leu Giarmata 43/64
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: D.RICU(TM)/R.Torok(TM) Observator:

Etapa 5
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 06.11 00:00 AHCS Citu Timisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 06.11 16:00 ACS Unirea Sannicolau Mare vs CS Avantul Periam Timis 43/65
Sala: N/A Arbitri: D.Ghiocel(TM)/C.Rapa(TM) Observator:
Sb 06.11 17:30 CSC Mosnita Noua vs HC Beldiman Arad 43/66
Sala: Sala Mosnita Noua Arbitri: C.Pipa(BH)/F.Suciu(BH) Observator:
Sb 06.11 12:00 HC Jimbolia vs CS Giroc Chisoda 43/67
Sala: Sala Wiesenmeyer Arbitri: R.Jurj(AR)/R.Vizitiu(HD) Observator: