Program nr. 66 saptamana: 09.12-16.12.2019

Pentru echipele de Liga Nationala (masculin + feminin)
In conformitate cu regulamentele in vigoare, la sfarsitul jocului se va intocmi un proces-verbal de catre responsabilii cu raportul de joc, in prezenta reprezentantilor celor doua echipe, in care se vor regasi jucatorii eligibili sub 21 ani, precum si timpul de joc efectuat de acestia.
Jucatorii eligibili pentru regula U21 sunt cei nascuti 01.07.1998-21.12.1998, tot anul 1999 si tot anul 2000.

Campionatul Mondial de Handbal Japonia 2019

Site-ul competitiei
Meciurile sunt transmise de Digi, Telekom și Look
Grupa Principala II

10 decembrie, ora 13:30
România - Suedia

11 decembrie, ora 11:00
România - Japonia

 


Etapa 14
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 12.12 17:00 CS HC Buzău 2012 vs CSM Reșita 66/1
Sala: Sala Romeo Iamandi Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) Observator: V.Ciucan(B)
Jo 12.12 18:00 AHC Dunărea Călărași vs CSM Bacău 66/2
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: R.Iliescu(B)/P.Manea(B) Observator: V.Pavel(BZ)
Jo 12.12 16:00 SCM Politehnica Timișoara vs CSA Steaua București 66/3
Sala: Sala Constantin Jude Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator: G.Nasturel(CS)
Jo 12.12 18:25 AHC Dobrogea Sud vs CS Minaur Baia Mare Tvr 1 66/4
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: R.Harabagiu(DB)/S.Stanescu(DB) Observator: R.Cojocaru(BV)
Jo 12.12 17:00 CSM București vs AHC Potaissa Turda Tvr 2 66/5
Sala: Sala Rapid Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator: G.Antonescu(AG)
Jo 12.12 18:00 CSM Vaslui vs CS Dinamo București 66/6
Sala: Sala Sporturilor Vaslui Arbitri: C.Murariu(NT)/M.Tabacariu(NT) Observator: V.Ionescu(B)
Jo 12.12 18:30 CSM Focșani 2007 vs CSM Făgăraș 66/7
Sala: Sala Sporturilor Focsani Arbitri: M.Parvu(B)/M.Potirniche(BZ) Observator: I.Ciobanu(BC)

1/8

Echipele organizatoare au obligatia de a asigura ambulanta (Tip B1/B2) cu medic la sala de joc.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 09.12 18:00 CS Minaur Baia Mare vs CSM Bacău 66/8
Sala: Sala Lascar Pana Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator: V.Ciucan(B)
Lu 09.12 13:00 CS Universitatea Cluj vs CS Magnum Botosani 66/9
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator: R.Chirvase(B)

1/4
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 15.12 12:00 CS Magnum Botosani vs SCM Politehnica Timișoara 66/10
Sala: Sala Sporturilor Botosani Arbitri: A.Nacu(MS)/A.Rucoi(MS) Observator: I.Aldica(BN)
Du 15.12 15:30 CS Dinamo București vs AHC Potaissa Turda Tvr 1 66/11
Sala: Sala Dinamo Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: V.Vicea(B)
Du 15.12 11:00 CSM Bacău vs CS HC Buzău 2012 Tvr 1 66/12
Sala: Sala Sporturilor Bacau Arbitri: C.Belean(MS)/M.Sas(BH) Observator: P.Anton(IS)
Sb 14.12 17:00 CSM Alexandria vs AHC Dobrogea Sud 66/13
Sala: Sala Sporturilor Alexandria Arbitri: T.Serbu(B)/A.Vasilescu(B) Observator: C.Milcu(MH)

Etapa 13
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 11.12 17:30 CSU Pitesti vs CSM Alexandria 66/14
Sala: Sala Trivale Arbitri: M.Babau(PH)/A.Roibu(PH) Observator:

Etapa 14
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 15.12 00:00 AHC Dobrogea Sud sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 12.12 14:30 CSM Bucuresti DivA vs CS Medgidia 66/15
Sala: Sala Rapid Arbitri: C.Popa(GL)/I.Velisca(BZ) Observator:
Sb 14.12 12:00 CSA Steaua București vs CSU Pitesti 66/16
Sala: Sala Iris Arbitri: A.Manafu(B)/D.Pavel(BZ) Observator:

Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 09.12 17:00 AHC Potaissa Turda DivA vs ACS Szejke Odorheiu Secuiesc 66/17
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) Observator:

Etapa 13
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 11.12 18:00 CSU Constantin Brancusi Tg. Jiu vs HC Beldiman Arad 66/18
Sala: Sala Sporturilor Tg. Jiu Arbitri: G.Spaloghe(OT)/D.Zapciroiu(OT) Observator:

Etapa 14
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 15.12 00:00 CSM Oradea sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 14.12 13:00 HC Beldiman Arad vs CNOPJ Timisoara 66/19
Sala: Sala Univ. Aurel Vlaicu Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:
Du 15.12 15:00 CSU Politehnica Timisoara vs CS Unirea Sannicolau Mare 66/20
Sala: Sala C Jude Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) Observator:

Etapa 18

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice.

Echipa LPS Suceava nu se prezinta la meciul cu LPS Vaslui din data de 09.11.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 11.12 00:00 LPS Suceava sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 11.12 14:00 CSM Bacau vs LPS Vaslui 66/21
Sala: Sala Orizont Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Mi 11.12 14:30 CSU din Suceava vs LPS Iasi 66/22
Sala: Sala Ion Creanga Arbitri: E.Baba(BT)/C.Ungureanu(BT) Observator:
Mi 11.12 16:00 CSS Galati vs LPS Piatra Neamt 66/23
Sala: Sala CSS Arbitri: M.Gradinaru(VS)/S.Onofrei(VS) Observator:
Mi 11.12 13:00 LPS Roman vs CSS Focsani 66/24
Sala: Sala Polivalenta Roman Arbitri: C.Agavriloaie(IS)/D.Bura(IS) Observator:

Etapa 14

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice.

Echipa CSS Sibiu nu se prezinta la meciul cu CSS Dinamo Brasov din data de 11.12.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 11.12 16:00 LPS Tg Mures vs CSS Sighisoara 66/25
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Nacu(MS)/A.Rucoi(MS) Observator:
Ma 10.12 12:30 LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia vs CSS Odorheiul Secuiesc 66/26
Sala: Sala Universitatii Arbitri: F.Curtuia(BV)/S.Curtuia(BV) Observator:
Mi 11.12 00:00 CSS Sibiu vs CSS Dinamo Brasov 66/27
Sala: N/A Arbitri: / Observator:

Etapa 14

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice.

ACS Tectonic Bucuresti s-a retras din campionat incepand cu data de 01.11.2019.

Echipa CSS Rm. Valcea nu se prezinta la meciul cu CSM Bucuresti din data de 30.11.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 09.12 14:00 CSM Ploiesti vs CSS Caracal 66/28
Sala: Sala Olimpia Arbitri: A.Chicus(BV)/M.Olteanu(BV) Observator:

Etapa 18

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice.

Echipa CSS 2 Bucuresti nu se prezinta la meciul cu AHC Dobrogea Sud Constanta din data de 27.11.2019.

Echipa AHC Dobrogea Sud Constanta nu se prezinta la meciul cu CSS 3 Steaua Bucuresti din data de 11.12.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 11.12 00:00 CSS Calarasi sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 11.12 16:30 LPS I. Balas Soter Buzau vs CSS 2 Bucuresti 66/29
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Albert(CV)/M.Costin(CV) Observator:
Mi 11.12 16:00 CS Dinamo Bucuresti vs CT Media Bucuresti 66/30
Sala: Scoala 30 Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator:
Mi 11.12 18:00 ACS Olimpic Mizil vs AS Arrubium Macin 66/31
Sala: Sala Sporturilor Mizil Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/L.Juganaru(PH) Observator:
Mi 11.12 00:00 CSS 3 Steaua Bucuresti vs AHC Dobrogea Sud Constanta JI 66/32
Sala: N/A Arbitri: / Observator:

Etapa 14

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 10.12 13:00 LPS Roman vs LPS Piatra Neamt 66/33
Sala: Sala Polivalenta Roman Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator:

Etapa 14

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 10.12 15:30 CSM Sf. Gheorghe vs CSS Sighisoara 66/34
Sala: N/A Arbitri: D.Balate(BV)/A.Chicus(BV) Observator:

Etapa 14

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 11.12 18:00 Unirea Sannicolau Mare vs SCM Politehnica Timisoara 66/35
Sala: Sala Ioan Morar Arbitri: A.Baghiu(CS)/M.Fiscu(TM) Observator:

Etapa 10

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 09.12 17:30 ACS Leu Giarmata vs ACS Viitorul Vetel 66/36
Sala: Sala Giarmata Arbitri: D.Dosa(CS)/O.Ianu(CS) Observator:

Etapa 10

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 12.12 15:30 CSS Sibiu vs CS Sporting Ghimbav 66/37
Sala: Scoala 18 Arbitri: O.Samson(VL)/L.Trandafirescu(VL) Observator:

Etapa 14

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Echipa CSS 2 Baia Mare nu se prezinta la meciul cu LPS CSS Bihorul Oradea din data de 07.12.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 12.12 15:00 LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia vs LPS Bistrita 66/38
Sala: Sala Universitatii Arbitri: D.Canta(CJ)/R.Nicolae(CJ) Observator:

Etapa 14

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 09.12 16:00 CS Unirea Sannicolau Mare vs CSS Lugoj 66/39
Sala: Sala Ioan Morar Arbitri: B.Bodonea(AR)/A.Budaca(AR) Observator:

Etapa 13

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 09.12 13:00 LPS Roman vs LPS Iasi 66/40
Sala: Sala Polivalenta Roman Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator: