Program nr. 59 saptamana: 21.10-28.10.2019

Pentru echipele de Liga Nationala (masculin + feminin)
In conformitate cu regulamentele in vigoare, la sfarsitul jocului se va intocmi un proces-verbal de catre responsabilii cu raportul de joc, in prezenta reprezentantilor celor doua echipe, in care se vor regasi jucatorii eligibili sub 21 ani, precum si timpul de joc efectuat de acestia.
Jucatorii eligibili pentru regula U21 sunt cei nascuti 01.07.1998-21.12.1998, tot anul 1999 si tot anul 2000.

Jocuri Pregatire - Lot National de Tineret (masculin)
Cluj
25.10.2019 ora 18:30 

Romania - Franta      TVR HD direct
Arbitri:Badiu/Barbu

Turda
26.10.2019 ora 18:00  

Romania - Franta      
Arbitri:Marza/Nedelea

Trofeul Carpati Juniori (02/03)
Sighisoara 23-25.10.2019

23.10.2019

ora 09:00 Egipt - Muntenegru
Arbitri:Avadanii/Popovici
ora 11:00 Romania - Turcia
Arbitri:Gheorghiu/Hagiu
ora 17:00 Romania - Serbia
Arbitri:Gheorghiu/Hagiu
ora 19:00 Turcia - Muntenegru
Arbitri:Basso/Tofan

24.10.2019

ora 09:00 Serbia - Egipt
Arbitri:Avadanii/Popovici
ora 11:00 Romania - Muntenegru
Arbitri:Basso/Tofan
ora 17:00 Serbia - Muntenegru
Arbitri:Basso/Tofan
ora 19:00 Turcia - Egipt
Arbitri:Gheorghiu-Hagiu

25.10.2019

ora 13:00 Serbia - Turcia
Arbitri:Basso/Tofan
ora 15:00 Romania - Egipt
Arbitri:Gheorghiu/Hagiu

Trofeul Carpati Cadeti (04/05)
Sighisoara 23-25.10.2019

23.10.2019

ora 13:00 Turcia - Serbia
Arbitri:Avadanii/Popovici
ora 15:00 Romania - Romania B
Arbitri:Basso/Tofan

24.10.2019

ora 13:00 Romania B - Serbia
Arbitri:Avadanii/Popovici
ora 15:00 Romania - Turcia
Arbitri:Gheorghiu/Hagiu

25.10.2019

ora 09:00 Romania B - Turcia
Arbitri:Avadanii/Popovici
ora 11:00 Romania - Serbia
Arbitri:Gheorghiu/Hagiu

Grupa de Calificare CM 2021 - seniori
Turcia
24-28.10.2019

Delegat EHF: Serbu Ion

Calificari CM 2021 - seniori
Nicosia, Cipru
23.10.2019

CIPRU - GRECIA
Arbitri EHF: HARABAGIU Robert / STANESCU Silviu

2019 Men's Beach Handball Champions Cup
Arbitri EHF: DOANA Georgiana / GOGIU Ana


Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 27.10 15:30 CSM București vs CS Măgura Cisnadie Tvr 1 59/1
Sala: N/A Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator: C.Din(B)

Etapa 9
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 26.10 15:30 SCM Râmnicu Vâlcea vs HC Zalău Tvr HD 59/2
Sala: Sala Traian Arbitri: M.Ghiorghisor(B)/M.State(BZ) Observator: S.Ciurea(Dj)

Tur Preliminar
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 27.10 12:00 HCF Piatra Neamt vs CSU Stiinta Bucuresti 59/3
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: G.Badiu(CJ)/I.Barbu(CJ) Observator: I.Enache(BV)
Du 27.10 14:00 CS Dacia Mioveni 2012 vs ACS Sc. 181 SSP Bucuresti 59/4
Sala: Sala Sporturilor Trivale Arbitri: A.Nacu(MS)/A.Rucoi(MS) Observator: P.Suica(TR)
Du 27.10 13:30 CSU Oradea vs CSU Resita 59/5
Sala: N/A Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator: I.Aldica(BN)

Etapa 5
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 28.10 17:00 CNE Sighisoara vs CS Universitatea Cluj 59/6
Sala: N/A Arbitri: A.Nacu(MS)/A.Rucoi(MS) Observator:

Etapa 7
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 27.10 17:00 CS Unirea Sannicolau Mare vs CSU Politehnica Timisoara 59/7
Sala: N/A Arbitri: R.Jurj(AR)/R.Vizitiu(HD) Observator:

Etapa 8

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 26.10 11:00 CS OK Sport Onesti vs LPS Piatra Neamt 59/8
Sala: Sala Municipala Arbitri: I.Cristea(IS)/V.Murariu(NT) Observator:
Jo 24.10 13:30 LPS Roman vs LPS Iasi 59/9
Sala: Sala Polivalenta Roman Arbitri: C.Lucaci(sv)/A.Mamciuc(SV) Observator:
Sb 26.10 11:00 CSM Bacau vs LPS Suceava 59/10
Sala: Sala Orizont Arbitri: A.Arsene(VS)/C.Bontea(BZ) Observator:
Sb 26.10 11:00 CSO Buhusi vs LPS Vaslui 59/11
Sala: Sala Ion Borcea Arbitri: A.Baltat(BV)/D.Rusu(BV) Observator:
Sb 26.10 13:00 CSS Bacau vs CSS Tg Neamt 59/12
Sala: Sala Orizont Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator:

Etapa 6

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 26.10 00:00 CS Danubius Calarasi sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 26.10 12:00 CSM Galati vs CS Medgidia 59/13
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: M.Ciutacu(B)/I.Tita(PH) Observator:
Sb 26.10 12:00 LPS I. Balas Soter Buzau vs LPS Focsani 59/14
Sala: Sala LPS Arbitri: F.Curtuia(BV)/S.Curtuia(BV) Observator:
Sb 26.10 10:00 CSS Galati vs LPS Braila 59/15
Sala: Sala CSS Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator:

Etapa 8

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

HC Dinamo Bucuresti exclusa in 16.09.2019 in urma a 2 neprezentari

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 26.10 00:00 ACSO Viitorul Pantelimon sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 26.10 09:00 CS Rapid Bucuresti vs CT Media Bucuresti 59/16
Sala: Sala Rapid Arbitri: C.Marin(B)/M.Ungureanu(B) Observator:
Sb 26.10 00:00 ACS Unirea Dobroesti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 26.10 13:30 CSS 2 Bucuresti vs CSS 6 Bucuresti 59/17
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: D.Enache(B)/C.Constantin(B) Observator:
Sb 26.10 15:30 CSU Stiinta Bucuresti vs CSM Bucuresti 59/18
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: O.Ivanciu(DB)/A.Nedelcu(DB) Observator:

Etapa 4

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 26.10 11:00 CSS Targoviste vs CSS Ploiesti 59/19
Sala: Sala CSS Arbitri: A.Diba(AG)/G.Duminiciou(AG) Observator:
Sb 26.10 15:00 HC Activ CSO Plopeni vs CSM Ploiesti 59/20
Sala: Sala Polivalenta Plopeni Arbitri: A.Chicus(BV)/M.Olteanu(BV) Observator:
Sb 26.10 14:00 CSM Corona Brasov vs CSS Dinamo Brasov 59/21
Sala: Sala D.P Colibasi Arbitri: D.Cristea(DB)/G.Marin(DB) Observator:

Etapa 4

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 26.10 10:00 CSS Petrosani vs LPS Slatina 59/22
Sala: Sala Polivalenta CSS Arbitri: E.Lupu(MH)/F.Radulescu(MH) Observator:
Vi 25.10 14:00 Chimia Rm Valcea vs CSS Craiova 59/23
Sala: Sala Traian Arbitri: I.Ghita(AG)/I.Stoica(AG) Observator:
Sb 26.10 11:00 ACS HC FEFS Craiova vs Gr. Sc. Energetic Rm Valcea 59/24
Sala: Sala Isalnita Arbitri: T.Margarit(AG)/A.Pirciu(AG) Observator:

Etapa 5

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 21.10 13:00 HC Jimbolia vs ACS Baile Herculane 59/25
Sala: N/A Arbitri: F.Radulescu(MH)/M.Serban(MH) Observator:

Etapa 6
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 26.10 00:00 ACS Leu Giarmata sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 26.10 16:00 ACS Baile Herculane vs LPS Banatul Timisoara 59/26
Sala: Sala Duicu Alexandru Arbitri: A.Enache(GJ)/L.Marii(GJ) Observator:
Sb 26.10 13:00 Lic Teor Traian Vuia Resita vs HC Jimbolia 59/27
Sala: Sala Traian Vuia Arbitri: A.Draganescu(GJ)/R.Tache(GJ) Observator:
Vi 25.10 18:00 ACS Traian Lalescu Hunedoara vs ACS Viitorul Vetel 59/28
Sala: Sala Traian Lalescu Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator:

Etapa 6

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice.

Echipa HC Arsenal Taureni nu se prezinta la meciul cu ACS Sepsi Sf. Gheorghe din data de 15.11.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 26.10 00:00 ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 26.10 00:00 ACS Pegasus Tg Mures vs CSS Fagaras 59/29
Sala: N/A Arbitri: L.Gheorghiu(VS)/S.Hagiu(VS) Observator:
Sb 26.10 12:00 HC Arsenal Taureni vs CSM Fagaras 59/30
Sala: Sala de Sport Ludus Arbitri: R.Voica(SB)/S.Broscateanu(SB) Observator:
Du 27.10 14:00 CSS Odorheiul Secuiesc vs CSS Medias 59/31
Sala: Sala Sporturilor Odorheiu Secuiesc Arbitri: A.Albert(CV)/M.Costin(CV) Observator:

Etapa 6

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Echipa ACS Viitorul Nasaud nu se prezinta la meciul cu CSS 2 Baia Mare din data de 26.10.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 26.10 00:00 LPS Bistrita vs LPS Satu Mare 59/32
Sala: N/A Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator:
Sb 26.10 00:00 ACS Viitorul Nasaud vs CSS 2 Baia Mare 59/33
Sala: N/A Arbitri: D.Canta(CJ)/R.Nicolae(CJ) Observator:
Sb 26.10 12:30 CSS Viitorul Cluj vs ACS Alpha Oradea 59/34
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Apostu(MM)/F.Chinde(MM) Observator:
Sb 26.10 00:00 CS Marta Baia Mare vs CS Phoenix Baia Mare 59/35
Sala: N/A Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator:

Etapa 8

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 27.10 00:00 LPS Iasi sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 27.10 12:30 Stiinta Miroslava Iasi vs LPS Suceava 59/36
Sala: Sala Polivalenta Miroslava Arbitri: V.CHIROSCA(IS)/L.PADURARIU(IS) Observator:
Du 27.10 11:00 CSS Unirea Iasi vs LPS Botosani 59/37
Sala: Sala LPS Arbitri: I.Cocu(BC)/I.Oprea(BC) Observator:
Du 27.10 11:00 HC Comanesti vs CSO Buhusi 59/38
Sala: Sala Comanesti Arbitri: M.Horghidan(IS)/M.Spita(IS) Observator:
Du 27.10 10:00 CSS Bacau vs LPS Vaslui 59/39
Sala: Sala Orizont Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator:
Du 27.10 10:00 LPS Roman vs LPS Piatra Neamt 59/40
Sala: Sala Polivalenta Roman Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) Observator:

Etapa 8

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 27.10 00:00 ACS Bute Galati sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 27.10 00:00 CSS 1 Constanta vs CSM Rm. Sarat 59/41
Sala: N/A Arbitri: C.Oprea(IL)/F.Stanciu(CL) Observator:
Du 27.10 13:00 AHC Olimpia Braila vs HC Junior BB Buzau 59/42
Sala: N/A Arbitri: A.Avadani(BC)/R.Popovici(BC) Observator:
Du 27.10 10:00 CSS Galati vs CSM Galati 59/43
Sala: Sala CSS Arbitri: D.Bida(CT)/V.Olar(CT) Observator:
Du 27.10 10:00 HC Dunarea Braila vs LPS Braila 59/44
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: A.Avadani(BC)/R.Popovici(BC) Observator:
Sb 26.10 14:00 CSH Art Galati vs CSS Tulcea 59/45
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: M.Ciutacu(B)/I.Tita(PH) Observator:

Etapa 8

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

HC Dinamo Bucuresti exclusa in 16.09.2019 in urma a 2 neprezentari.

Echipa ACS Piticu Fetesti nu se prezinta la meciul cu CSM Bucuresti din data de 10.10.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 27.10 00:00 CSM Fetesti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 27.10 00:00 CS Fortuna Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 27.10 11:00 ACS SC Piticu 2013 Fetesti vs ACSO Viitorul Pantelimon 59/46
Sala: Sala Fetesti Arbitri: V.Ursu(TL)/A.Valcu(CT) Observator:
Du 27.10 13:00 CS Axiopolis Cernavoda vs ACS Unirea Dobroesti 59/47
Sala: Sala Axiopolis Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/L.Neagu(IL) Observator:
Du 27.10 14:00 CS Danubius Calarasi vs CS Tonus Bucuresti 59/48
Sala: Sala T. Vladimirescu Arbitri: I.Ghita(CT)/S.Topliceanu(CT) Observator:
Du 27.10 12:00 CSS Slobozia vs CSM Bucuresti 59/49
Sala: Sala Andreea Nica Arbitri: I.Cazan(CT)/G.Suliman(CT) Observator:

Etapa 8

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 27.10 00:00 LPS Pitesti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 27.10 13:00 Sport Club Curtea de Arges vs ACS Olimpic Mizil 59/50
Sala: Sala De Sport Curtea de Arges Arbitri: M.Ghita(GJ)/L.Stegaru(DJ) Observator:
Du 27.10 13:30 CSO Voluntari 2005 vs CSO Tricolorul Breaza 59/51
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: C.Ilina(VL)/M.Padeanu(VL) Observator:
Du 27.10 11:30 CSU Stiinta Bucuresti vs HC Activ CSO Plopeni 59/52
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: I.Geaburu(DJ)/A.Mitran(DJ) Observator:
Du 27.10 11:00 CSS 6 Bucuresti vs CSS Ploiesti 59/53
Sala: Sala CSS 6 Arbitri: D.Pavel(BZ)/C.Stanciu(Bz) Observator:
Jo 24.10 19:00 ACS Academia Junior Ploiesti vs CSM Ploiesti 59/54
Sala: Sala Tel George Arbitri: E.Andrei(PH)/P.Caunei(PH) Observator:

Etapa 8

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

CSS Slatina retrasa in 25.09.2019

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 27.10 00:00 Sta sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 27.10 12:00 CSS Dr. Tr. Severin vs LPS Slatina 59/55
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator:
Du 27.10 12:00 HCM Craiova vs CS Chimia Rm. Valcea 59/56
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: B.Ivaschescu(GJ)/C.Popescu(GJ) Observator:
Du 27.10 12:00 CSM Tg Jiu vs CSS Caracal 59/57
Sala: Sala Voievod Litovoi Arbitri: F.Radulescu(MH)/M.Serban(MH) Observator:
Du 27.10 13:00 CSS Petrosani vs CSS Craiova 59/58
Sala: Sala Polivalenta CSS Arbitri: O.Samson(VL)/L.Trandafirescu(VL) Observator:
Sb 26.10 14:00 CSM Slatina vs HCM Torok Rm. Valcea 59/59
Sala: Sala LPS Arbitri: C.Fugaru(GJ)/A.Otelea(HD) Observator:

Etapa 8

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 27.10 00:00 CSS Sighisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 27.10 12:00 CSS Odorheiul Secuiesc vs Lic Teor Nagy Mozes Tg Secuiesc 59/60
Sala: Sala Sporturilor Odorheiu Secuiesc Arbitri: G.Biris(BN)/P.Coroban(BN) Observator:
Du 27.10 00:00 CSS Sibiu vs ACS Kids Tampa 2015 Brasov 59/61
Sala: N/A Arbitri: A.Pogaceanu(MS)/L.Pop(MS) Observator:
Du 27.10 14:00 CS Sporting Ghimbav vs CSS Dinamo Brasov 59/62
Sala: Sala de Sport Ghimbav Arbitri: D.Balate(BV)/K.Szabo(BV) Observator:
Du 27.10 14:30 CSM Corona vs CSM VSK Csikszereda Miercurea Ciuc 59/63
Sala: Sala D.P Colibasi Arbitri: M.Agliceriu(PH)/M.Turdean(MS) Observator:
Du 27.10 11:00 CSS Sf. Gheorghe vs CSM Fagaras 59/64
Sala: Sala II Arbitri: G.Paraschiv(DB)/A.Stanescu(DB) Observator:

Etapa 8

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Echipa CS Diniasanca Dinias nu se prezinta la meciul cu CSM Mihai Viteazu Vulcan din data de 10.10.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 27.10 00:00 CS Victoria Nadlac sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 27.10 11:00 Diniasanca Dinias vs ACS Leu Giarmata 59/65
Sala: Sala Peciu Nou Arbitri: S.Crac(CS)/S.Dragan(CS) Observator:
Du 27.10 13:30 HC Sportiv Citu Timisoara vs LPS Banatul Timisoara 59/66
Sala: Sala Dumbravita Arbitri: A.Constantinescu(TM)/I.Lascu(TM) Observator:
Du 27.10 12:00 Sc. Gen. 7 Timisoara vs CS Unirea Sannicolau Mare 59/67
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: D.Dosa(CS)/O.Ianu(CS) Observator:
Du 27.10 13:00 LT Traian Vuia Resita vs CSM Mihai Viteazul Vulcan 59/68
Sala: Sala Traian Vuia Arbitri: O.Durnea(TM)/F.Toaca(TM) Observator:
Du 27.10 15:00 ACS Traian Lalescu Hunedoara vs CSS Hunedoara 59/69
Sala: N/A Arbitri: B.Bodonea(AR)/A.Budaca(AR) Observator:

Etapa 6

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 27.10 11:00 ACS ARIESUL TURDA VOLEI-HANDBAL vs CS Comunal Sanmartin 59/70
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: G.Candea(SB)/A.Nitu(SB) Observator:
Du 27.10 14:30 CSS Viitorul Cluj vs LPS Fl. Fleseriu Sebes 59/71
Sala: Sala LPS Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:
Du 27.10 10:00 CSS Zalau vs LPS Satu Mare 59/72
Sala: Sala Sporturilor Gheorghe Tadici Arbitri: A.Kosa(BH)/F.Suciu(BH) Observator:
Du 27.10 00:00 CSS 2 Baia Mare vs LPS Tg Mures 59/73
Sala: N/A Arbitri: A.Canta(MM)/J.Debreczeni(MM) Observator: