Program nr. 38 saptamana: 13.05-20.05.2019

Cupa Challenge - Finale -  masculin
18.05.2019, ora 14:30
Sala Dinamo
CSM Bucuresti AM Madeira Andebol SAD (POR) 
Arbitri EHF: Katsikis/Michailidis-GRE
Delegat EHF: Balazs Soos-HUN
Reprezentant EHF: Jerzy Eliasz

Liga Zimbrilor
Etapa 8

Play-out

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 16.05 18:30 CS Universitatea Cluj vs CSU din Suceava 38/1
Sala: Sala Sporturilor Horia Demian Arbitri: A.Nacu(MS)/A.Rucoi(MS) Observator: A.Lupsa(CS)
Jo 16.05 18:00 CS Minaur Baia Mare vs CSM Fagaras 38/2
Sala: Sala Lascar Pana Arbitri: L.Gheorghiu(VS)/S.Hagiu(VS) Observator: I.Aldica(BN)
Jo 16.05 18:30 CSM Bacau vs CS HC Buzau 2012 38/3
Sala: Sala Sporturilor Bacau Arbitri: C.Belean(MS)/M.Sas(BH) Observator: V.Vicea(B)
Liga Zimbrilor
Etapa 9
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 19.05 17:00 CSM Bacau vs CS Universitatea Cluj 38/4
Sala: Sala Sporturilor Bacau Arbitri: C.Murariu(NT)/M.Tabacariu(NT) Observator: I.Chira(MM)
Du 19.05 17:00 CS HC Buzau 2012 vs CS Minaur Baia Mare 38/5
Sala: Sala Romeo Iamandi Arbitri: D.Gurbina(CS)/E.Stanciu(CS) Observator: V.Ciucan(B)
Du 19.05 17:00 CSM Fagaras vs CSU din Suceava 38/6
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: G.Badiu(CJ)/I.Barbu(CJ) Observator: M.Margarit(PH)
Liga Zimbrilor
Finala mare
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 15.05 18:05 AHC Dobrogea Sud vs CS Dinamo Bucuresti Tvr HD 38/7
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: R.Iliescu(B)/P.Manea(B) Observator: O.Pripas(VL)
Liga Zimbrilor
Finala mica
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 15.05 15:00 CSM Bucuresti vs AHC Potaissa Turda Tvr HD 38/8
Sala: Sala Rapid Arbitri: R.Harabagiu(DB)/S.Stanescu(DB) Observator: S.Ciurea(Dj)
Liga Zimbrilor
Locurile 5/6
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 15.05 19:00 AHC Dunarea Calarasi vs CSA Steaua Bucuresti 38/9
Sala: Sala Polivalenta Calarasi Arbitri: M.Parvu(B)/M.Potirniche(BZ) Observator: N.Rusu(CT)
Liga Zimbrilor
Locurile 7/8
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 15.05 18:00 SCM Politehnica Timisoara vs CSM Focsani 2007 38/10
Sala: Sala Sporturilor C. Jude Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator: G.Nasturel(CS)
Liga Florilor
Etapa 26
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 18.05 17:30 ASC Corona 2010 Brasov vs HC Zalau Tvr HD 38/11
Sala: Sala D.P. Colibasi Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) Observator: D.Manea(B)
Du 19.05 17:30 CS Minaur Baia Mare vs CSM Bucuresti 38/12
Sala: Sala Lascar Pana Arbitri: D.Florescu(AG)/A.Stoia(B) Observator: P.Anton(IS)
Sb 18.05 17:30 SCM Craiova vs CSM Galati 38/13
Sala: Sala Polivalenta Craiova Arbitri: M.Agliceriu(PH)/M.Turdean(MS) Observator: C.Milcu(MH)
Sb 18.05 17:30 SCM Gloria Buzau vs HC Dunarea Braila 38/14
Sala: Sala Romeo Iamandi Arbitri: O.Finata(AR)/S.Hendrea(MM) Observator: G.Antonescu(AG)
Sb 18.05 17:30 CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud vs SCM Rm Valcea Tvr HD 38/15
Sala: Sala Polivalenta Bistrita Arbitri: T.Serbu(B)/A.Vasilescu(B) Observator: V.Dobre(B)
Sb 18.05 00:00 CSM Slatina sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 18.05 17:30 CSU Cluj-Napoca vs CS Magura Cisnadie 38/16
Sala: Sala Sporturilor Horia Demian Arbitri: M.Ghiorghisor(B)/M.State(BZ) Observator: I.Serbu(B)
Turneu final Divizia A Feminin
Semifinala 1
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 18.05 10:00 AHCM Slobozia vs CSM Tg Mures 38/17
Sala: Sala Sporturilor Olimpia Ploiesti Arbitri: C.Nastase(B)/S.Stancu(BZ) Observator: M.Brumaru(Vn)
Turneu final Divizia A Feminin
Semifinala 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 18.05 12:00 CS Rapid Bucuresti vs CS Dacia Mioveni 2012 38/18
Sala: Sala Sporturilor Olimpia Ploiesti Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator: M.Brumaru(Vn)
Turneu final Divizia A Feminin
Finala mica
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 19.05 10:00 CSM Tg Mures vs CS Dacia Mioveni 2012 38/19
Sala: Sala Sporturilor Olimpia Arbitri: G.Lungu(NT)/M.Paraschiv(NT) Observator: H.Belu(B)
Turneu final Divizia A Feminin
Finala mare
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 19.05 12:00 AHCM Slobozia vs CS Rapid Bucuresti 38/20
Sala: N/A Arbitri: D.Enache(B)/C.Radut(B) Observator: H.Belu(B)
Turneu final Divizia A Masculin
Semifinala 1
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 18.05 14:00 CSM Vaslui vs CSM Alexandria 38/21
Sala: Sala Polivalenta Olimpia Ploiesti Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: V.Dancescu(B)
Turneu final Divizia A Masculin
Semifinala 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 18.05 16:00 CSM Sighisoara vs CSM Scolar Resita 38/22
Sala: Sala Polivalenta Olimpia Ploiesti Arbitri: I.Barbu(B)/A.Manafu(B) Observator: V.Dancescu(B)
Turneu final Divizia A Masculin
Finala mica
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 19.05 14:00 CSM Alexandria vs CSM Sighisoara 38/23
Sala: Sala Sporturilor Olimpia Ploiesti Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator: I.Enache(BV)
Turneu final Divizia A Masculin
Finala mare
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 19.05 16:00 CSM Vaslui vs CSM Scolar Resita 38/24
Sala: Sala Sporturilor Olimpia Ploiesti Arbitri: M.Babau(PH)/A.Roibu(PH) Observator: I.Enache(BV)
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 9

Remasurarea sportivelor obligatorie in prima sau a doua etapa conform art 4 din regulament

Echipa HC Buhusi nu se prezinta la meciul cu CSS Slobozia din data de 12.05.2019. 

Echipa CSS Bacau nu se prezinta la meciul cu CSS Slobozia din data de 19.05.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 16.05 16:00 LPS Braila vs CSS Slobozia 38/25
Sala: Sala LPS Arbitri: D.Bida(CT)/V.Olar(CT) Observator:
Jo 16.05 14:00 CSM Galati vs LPS Iasi 38/26
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: I.Ifrim(NT)/O.Ilisei(NT) Observator:
Mi 15.05 16:30 CSS Bacau vs HC Buhusi 38/27
Sala: Sala Orizont Arbitri: R.Ghioane(BC)/I.Mocanu() Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 10
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 19.05 00:00 CSS Slobozia vs CSS Bacau 38/28
Sala: N/A Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:
Du 19.05 14:00 HC Buhusi vs CSM Galati 38/29
Sala: Sala Ion Borcea Arbitri: I.Cristea(IS)/V.Murariu(NT) Observator:
Du 19.05 11:00 LPS Iasi vs LPS Braila 38/30
Sala: Sala LPS Arbitri: I.Badelita(SV)/P.Poenaru(SV) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 9

Remasurarea sportivelor obligatorie in prima sau a doua etapa conform art 4 din regulament

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 16.05 17:00 HC Activ CSO Plopeni vs CSS Ploiesti 38/31
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: E.Andrei(PH)/P.Caunei(PH) Observator:
Jo 16.05 14:00 ASC Corona 2010 Brasov vs CSM Bucuresti 38/32
Sala: Sala D.P. Colibasi Arbitri: G.Lungu(NT)/M.Paraschiv(NT) Observator:
Jo 16.05 12:30 CSS 2 Bucuresti vs CSS 6 Bucuresti 38/33
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: T.Margarit(AG)/A.Pirciu(AG) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 10
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 19.05 18:30 CSS Ploiesti vs CSS 2 Bucuresti 38/34
Sala: Sala Olimpia Arbitri: C.Dinescu(AG)/A.Stanca(AG) Observator:
Du 19.05 12:00 CSS 6 Bucuresti vs ASC Corona 2010 Brasov 38/35
Sala: Sala CSS 6 Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/L.Neagu(IL) Observator:
Du 19.05 12:00 CSM Bucuresti vs HC Activ CSO Plopeni 38/36
Sala: Sala Elite Arbitri: I.Ghita(CT)/S.Topliceanu(CT) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 9

Remasurarea sportivelor obligatorie in prima sau a doua etapa conform art 4 din regulament

Echipa CSS Drobeta Turnu Severin nu se prezinta la meciul cu CS Chimia Rm. Valcea din data de 19.05.2019.

Echipa Lic. Teoretic. Traian Vuia Resita  nu se prezinta la meciul cu Gr.Sc. Energetic Rm. Valcea din data de 19.05.2019.

Echipa HCM Craiova nu se prezinta la meciul cu LPS Banatul Timisoara din data de 19.05.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 16.05 14:00 Lic Teor Traian Vuia Resita vs LPS Banatul Timisoara 38/37
Sala: Sala Traian Vuia Arbitri: A.Enache(GJ)/F.Radulescu(MH) Observator:
Mi 15.05 16:30 CSS Dr. Tr. Severin vs Gr. Sc. Energetic Rm Valcea 38/38
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: A.Baghiu(CS)/M.Fiscu(TM) Observator:
Mi 15.05 15:00 HCM Craiova vs Chimia Rm Valcea 38/39
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: G.Dumitru(DJ)/A.Mitran(DJ) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 10
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 19.05 00:00 LPS Banatul Timisoara vs HCM Craiova 38/40
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 19.05 00:00 Chimia Rm Valcea vs CSS Dr. Tr. Severin 38/41
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 19.05 00:00 Gr. Sc. Energetic Rm Valcea vs Lic Teor Traian Vuia Resita 38/42
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 8

Remasurarea sportivelor obligatorie in prima sau a doua etapa conform art 4 din regulament

Echipa CS Marta Baia Mare nu se prezinta la meciul cu CSS Medias din data de 09.05.2019

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 14.05 16:30 CSS Zalau vs LPS Fl. Fleseriu Sebes 38/43
Sala: Sala LPS Arbitri: C.Coroian(CJ)/B.Iancu(CJ) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 9
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 16.05 15:30 CS Marta Baia Mare vs CSS Zalau 38/44
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: A.Canta(MM)/J.Debreczeni(MM) Observator:
Jo 16.05 17:00 CSS 2 Baia Mare vs CSM 1 Targu Mures 38/45
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator:
Jo 16.05 16:00 CSS Medias vs LPS Fl. Fleseriu Sebes 38/46
Sala: Scoala Generala 5 Arbitri: M.Birsan(MS)/F.Dusa(BV) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 10
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 19.05 12:00 CSS Zalau vs CSS Medias 38/47
Sala: Sala Gheorghe Tadici Arbitri: G.Biris(BN)/P.Coroban(BN) Observator:
Du 19.05 14:30 LPS Fl. Fleseriu Sebes vs CSS 2 Baia Mare 38/48
Sala: Sala Florin Fleseriu Arbitri: D.Balate(BV)/K.Szabo(BV) Observator:
Du 19.05 14:00 CSM 1 Targu Mures vs CS Marta Baia Mare 38/49
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: F.Curtuia(BC)/S.Curtuia(BC) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 9

Remasurarea sportivelor obligatorie in prima sau a doua etapa conform art 4 din regulament


Echipa CS Axiopolis Cernavoda s-a retras in data de 04.02.2019.

Echipa LPS Roman nu se prezinta la meciul cu CSH Art Galati din data de 07.04.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 16.05 00:00 LPS Focsani sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 16.05 16:30 CSH Art Galati vs CSS Tg Neamt 38/50
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator:
Jo 16.05 15:00 LPS Roman vs LPS Piatra Neamt 38/51
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: R.Florescu(BC)/I.Ungureanu(BC) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 10
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 19.05 00:00 LPS Roman sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 19.05 15:00 LPS Piatra Neamt vs CSH Art Galati 38/52
Sala: Sala Ceahlau Arbitri: N.Avadanei(Bacau)/G.Popovici(Bacau) Observator:
Du 19.05 13:30 CSS Tg Neamt vs LPS Focsani 38/53
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: T.Colpos(BC)/A.Mazilu(BC) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 8

Remasurarea sportivelor obligatorie in prima sau a doua etapa conform art 4 din regulament

Echipa CT Media Bucuresti nu se prezinta la meciul cu CSS Dinamo Brasov din data de 19.05.2019.

Echipa CSS Fagaras nu se prezinta la meciul cu CS Rapid Bucuresti din data de 19.05.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 13.05 16:30 CSS Sf. Gheorghe vs CSS Fagaras 38/54
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: A.Pogaceanu(MS)/L.Pop(MS) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 9
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 16.05 17:30 CSS Sf. Gheorghe vs CSS Dinamo Brasov 38/55
Sala: Sala Szabo Kati Arbitri: I.Ghita(AG)/I.Stoica(AG) Observator:
Jo 16.05 15:00 CSS Fagaras vs ACS Unirea Dobroesti 38/56
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: V.Badescu(AG)/L.Matei(AG) Observator:
Jo 16.05 14:30 CT Media Bucuresti vs CS Rapid Bucuresti 38/57
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: D.Cristea(DB)/G.Marin(DB) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 10
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 19.05 11:00 CSS Dinamo Brasov vs CT Media Bucuresti 38/58
Sala: Scoala 11 Arbitri: O.Ivanciu(DB)/A.Nedelcu(DB) Observator:
Du 19.05 00:00 CS Rapid Bucuresti vs CSS Fagaras 38/59
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 19.05 12:00 ACS Unirea Dobroesti vs CSS Sf. Gheorghe 38/60
Sala: Sala Dobroesti Arbitri: G.Spaloghe(OT)/A.Zapciroiu(OT) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 9

Remasurarea sportivelor obligatorie in prima sau a doua etapa conform art 4 din regulament

Echipa CSS Craiova nu se prezinta la meciul cu ACS Leu Giarmata din data de 07.04.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 16.05 15:00 CSS Petrosani vs HC Jimbolia 38/61
Sala: Sala Sporturilor CSS Arbitri: R.Chiriac(GJ)/C.Cordescu(GJ) Observator:
Jo 16.05 14:30 ACS Leu Giarmata vs LPS Slatina 38/62
Sala: Sala Giarmata Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator:
Jo 16.05 17:00 CSS Craiova vs LPS Viitorul Pitesti 38/63
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: L.Cruceru(MH)/A.Eremia(GJ) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 10
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 19.05 13:00 HC Jimbolia vs CSS Craiova 38/64
Sala: Sala Wiesenmeyer Jimbolia Arbitri: B.Bodonea(AR)/A.Budaca(AR) Observator:
Du 19.05 13:00 LPS Viitorul Pitesti vs ACS Leu Giarmata 38/65
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: A.Nitisor(VL)/A.Stamatoiu(VL) Observator:
Du 19.05 11:00 LPS Slatina vs CSS Petrosani 38/66
Sala: Sala LPS Arbitri: O.Samson(VL)/L.Trandafirescu(VL) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 9

Remasurarea sportivelor obligatorie in prima sau a doua etapa conform art 4 din regulament

Echipa CSS Sibiu s-a retras in data de 30.01.2019

Echipa CSS Odorheiu Secuiesc nu se prezinta la jocul cu ACS Alpha Oradea din data de 14.03.2019. 

Echipa ACS Alpha Oradea nu se prezinta la jocul cu CSS Odorheiu Secuiesc din data de 19.05.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 15.05 13:30 ACS Alpha Oradea vs CS Seini 38/67
Sala: Sala LPS Arbitri: R.Jurj(AR)/R.Vizitiu(HD) Observator:
Jo 16.05 18:00 CSS Viitorul Cluj vs CSS Odorheiul Secuiesc 38/68
Sala: Sala LPS Arbitri: B.Beica(HD)/R.Dodu(HD) Observator:
Jo 16.05 00:00 LPS Tg. Mures sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 10
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 19.05 14:00 CS Seini vs LPS Tg. Mures 38/69
Sala: Sala Seini Arbitri: I.Horincar(SJ)/M.Rus(SJ) Observator:
Du 19.05 00:00 CSS Viitorul Cluj sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 19.05 00:00 CSS Odorheiul Secuiesc vs ACS Alpha Oradea 38/70
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 10

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

HC Universitatea FEFS Craiova nu se prezinta la meciul cu CSS Odorheiu Secuiesc din data de 11.05.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 13.05 12:00 CS Chimia Rm. Valcea vs CSM Fagaras 38/71
Sala: Sala Traian Arbitri: T.Margarit(AG)/A.Pirciu(AG) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 10

Echipa CSS Tg. Neamt s-a retras din campionat incepand cu data de 11.03.2019.

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Echipa LPS Roman nu se prezinta la meciul cu CS Axiopolis Cernavoda din data de 09.04.2019.

CSH Art Galati nu se prezinta la meciul cu LPS Roman din data de 24.04.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 14.05 16:00 HC Buhusi vs CS Axiopolis Cernavoda 38/72
Sala: Sala Ion Borcea Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator: