Romania Masculin

Program


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru LOTUL LARGIT vezi tabul de mai sus.


Rezultate

26:26 11:14
Sâmbãtã, 13 ianuarie 2018 /
ROMANIA vs UCRAINA
Calificare Campionatul Mondial 2019
Romania: Iancu Ionut, Ramba Ionut (4), Rotaru Adrian (1), Grigoras Demis (10), Popescu Mihai, Racotea Dan (1), Sadoveac Marius (4), Soare Dragos (2), Negru Nicusor (2), Csepreghi Alexandru (1), Humet Javier, Fenici Cristian, Fotache Viorel, Oniejekwe Chike (1), Militaru Robert, Thalmaier Roland.
28:20 15:10
Vineri, 12 ianuarie 2018 /
ROMANIA vs INSULELE FEROE
Calificare Campionatul Mondial 2019
Romania: Iancu Ionut, Simicu Alexandru (2), Rotaru Adrian (1), Grigoras Demis (5), Popescu Mihai, Racotea Dan (3), Bujor Gabriel (1), Soare Dragos (2), Negru Nicusor, Csepreghi Alexandru (8), Humet Javier (2), Fenici Cristian, Fotache Viorel (1), Oniejekwe Chike (2), Militaru Robert, Thalmaier Roland (1).
34:24 18:13
Joi, 11 ianuarie 2018 /
ROMANIA vs ITALIA
Calificare Campionatul Mondial 2019
Romania: Iancu Ionut, Simicu Alexandru (9), Rotaru Adrian (1), Grigoras Demis (7), Popescu Mihai, Racotea Dan (1), Bujor Gabriel (4), Soare Dragos (2), Negru Nicusor (1), Csepreghi Alexandru, Humet Javier (1), Fenici Cristian (2), Fotache Viorel (1), Oniejekwe Chike (3), Militaru Robert, Thalmaier Roland (2).
26:23 15:10
Sâmbãtã, 06 ianuarie 2018 /
ROMANIA vs PORTUGALIA
Trofeul Carpati 2018
Romania: Iancu Ionut, Ramba Ionut, Rotaru Adrian (2), Grigoras Demis (5), Popescu Mihai, Racotea Dan (3), Bujor Gabriel (2), Soare Dragos (1), Negru Nicusor (2), Csepreghi Alexandru, Humet Javier (3), Fenici Cristian (1), Fotache Viorel, Oniejekwe Chike, Militaru Robert, Simicu Alexandru (5), Bujor Mihai, Thalmaier Roland (2).
29:20 11:13
Vineri, 05 ianuarie 2018 /
ROMANIA vs BAHRAIN
Trofeul Carpati 2018
Romania: Iancu Ionut, Ramba Ionut, Rotaru Adrian, Grigoras Demis (3), Popescu Mihai, Racotea Dan (1), Sadoveac Marius (6), Soare Dragos (2), Negru Nicusor (6), Csepreghi Alexandru (2), Humet Javier, Fenici Cristian (1), Fotache Viorel (1), Oniejekwe Chike (2), Militaru Robert (1), Simicu Alexandru (3), Bujor Mihai, Bujor Gabriel (1).
28:21 15:13
Sâmbãtã, 30 decembrie 2017 /
ROMANIA vs SERBIA
Yellow Cup
Romania: Iancu Ionut, Ramba Ionut (3), Rotaru Adrian (1), Grigoras Demis (3), Sadoveac Marius (2), Soare Dragos (1), Negru Nicusor (4), Csepreghi Alexandru (6), Humet Javier (1), Fenici Cristian (1), Fotache Viorel (2), Oniejekwe Chike (1), Militaru Robert, Thalmaier Roland (2), Bujor Mihai (1), Tenghea Adrian.
18:25 10:13
Vineri, 29 decembrie 2017 /
ROMANIA vs RUSIA
Yellow Cup
Romania: Iancu Ionut, Ramba Ionut (1), Rotaru Adrian (4), Grigoras Demis (2), Sadoveac Marius (2), Soare Dragos, Negru Nicusor (2), Csepreghi Alexandru (3), Humet Javier (2), Fenici Cristian, Fotache Viorel, Oniejekwe Chike, Militaru Robert, Bujor Gabriel (2), Bucataru Alexandru, Somlea Ramon.
21:30 9:17
Marþi, 03 ianuarie 2017 /
ROMANIA vs GERMANIA
Pregatire
hacked by X_V
28:23 11:9
Duminicã, 06 noiembrie 2016 /
ROMANIA vs POLONIA
Calificare Campionatul European 2018
23:26 10:13
Miercuri, 02 noiembrie 2016 /
BELARUS vs ROMANIA
Calificare Campionatul European 2018
32:21 17:10
Duminicã, 10 aprilie 2016 /
ROMANIA vs ISRAEL
Calificare Campionatul European 2018
Romania: Irimus Ionut, Ramba Ionut 4, Mihalcea Andrei 4, Ghionea Valentin 3, Popescu Mihai, Sadoveac Marius 3, Fenici Cristian 1, Rohozneanu Mihai, Novanc Marius 1, Csepreghi Alexandru 4, Oprea Dragos 4, Georgescu Ionut 3, Savenco Andrei, Sandru Ciprian 2, Negru Nicusor 1, Dospinescu Florin 2. Antrenor principal: Aihan Omer; Antrenor secund: Iacob Sandu
27:30 15:13
Miercuri, 06 aprilie 2016 /
ISRAEL vs ROMANIA
Calificare Campionatul European 2018
Romania: Iancu Ionut, Ramba Ionut 1, Mihalcea Andrei 4, Ghionea Valentin 6, Popescu Mihai, Sadoveac Marius, Fenici Cristian 3, Rohozneanu Mihai, Novanc Marius 3, Csepreghi Alexandru 4, Oprea Dragos 5, Georgescu Ionut 1, Savenco Andrei 1, Sandru Ciprian, Grigoras Demis, Negru Nicusor 2. Antrenor principal: Aihan Omer; Antrenor secund: Iacob Sandu
28:30 16:15
Sâmbãtã, 16 ianuarie 2016 /
ITALIA vs ROMANIA
Calificare Campionatul Mondial 2017
32:29 15:15
Joi, 14 ianuarie 2016 /
ROMANIA vs AUSTRIA
Calificare Campionatul Mondial 2017
36:29 19:11
Duminicã, 10 ianuarie 2016 /
ROMANIA vs FINLANDA
Calificare Campionatul Mondial 2017
35:22 13:12
Duminicã, 08 noiembrie 2015 /
ROMANIA vs ITALIA
Calificare Campionatul Mondial 2017
27:24 13:9
Miercuri, 04 noiembrie 2015 /
AUSTRIA vs ROMANIA
Calificare Campionatul Mondial 2017
44:25 23:13
Duminicã, 14 iunie 2015 /
ROMANIA vs ITALIA
Calificare Campionatul European 2018
22:28 10:13
Miercuri, 10 iunie 2015 /
ITALIA vs ROMANIA
Calificare Campionatul European 2018
27:27 14:13
Luni, 29 decembrie 2014 /
PORTUGALIA vs ROMANIA
Pregatire
hacked by X_V
27:26 10:13
Duminicã, 28 decembrie 2014 /
PORTUGALIA vs ROMANIA
Pregatire
hacked by X_V
23:23 12:12
Sâmbãtã, 27 decembrie 2014 /
PORTUGALIA vs ROMANIA
Pregatire
16:30 10:15
Sâmbãtã, 01 noiembrie 2014 /
KOSOVO vs ROMANIA
Calificare Campionatul European 2018
36:24 17:10
Miercuri, 29 octombrie 2014 /
ROMANIA vs KOSOVO
Calificare Campionatul European 2018
27:21 15:7
Duminicã, 15 iunie 2014 /
SUEDIA vs ROMANIA
Calificare Campionatul Mondial 2015
24:25 9:8
Sâmbãtã, 07 iunie 2014 /
ROMANIA vs SUEDIA
Calificare Campionatul Mondial 2015
32:29 15:13
Sâmbãtã, 05 aprilie 2014 /
FINLANDA vs ROMANIA
Calificare Campionatul European 2016
32:30 16:14
Miercuri, 02 aprilie 2014 /
ROMANIA vs FINLANDA
Calificare Campionatul European 2016
hacked by X_V hacked by X_V
Luni, 30 noiembrie -1 /
UNGARIA vs ROMANIA
Pregatire
hacked by X_V

Programul competitional anul 2019


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru LOTUL LARGIT vezi tabul de mai sus.


# Data Actiune
1 03-10.01.2019 Pregatire CE 2020 - Bucuresti
2 10-14.01.2019 Turneu International - Slovacia
3 06-09.04.2019 Pregatire CE 2020 - Nestabilit
4 11.04.2019 Joc calificare CE 2020 - Romania - Lituania (Targoviste)
5 14.04.2019 Joc calificare CE 2020 - Lituania - Romania (Klaipeda)
6 31.05-12.06.2019 Pregatire CE 2020 - Nestabilit
7 11-14.06.2019 Joc calificare CE 2020 - Romania
8 14-17.06.2019 Joc calificare CE 2020 - Franta
9 19-22.10.2019 2021 Pregatire CM - Nestabilit
10 22-25.10.2019 Joc calificare CM 2021 - Romania
11 25-28.10.2019 Joc calificare CM 2021 - Nestabilit
12 17-23.12.2019 2021 Pregatire CM - Nestabilit
13 26-30.12.2019 Trofeu Carpati - Romania

Lot curent

Aceste informatii sunt disponibile doar in cazul in care nationala este implicata intr-un turneu final care necesita un lot oficial si nu pe cel largit.

Lot largit


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru CALENDAR lotului vezi tabul de mai sus.


ALEXANDRU GEORGE
CSM Buzau
ASOLTANEI ALEXANDRU
Dinamo Bucuresti
BECHERU ION MIHAI
CSM Bucuresti
BIZAU OCTAVIAN
CSM Bucuresti
BOTEA TUDOR
CS Minaur Baia Mare
BUCATARU ALEXANDRU
CSA Steaua Bucuresti
BUJOR GABRIEL
AHC Dunarea Calarasi
BURLACU GABRIEL
CSA Steaua Bucuresti
BUZLE ANDREI
CS Minaur Baia Mare
CABA LIVIU
CSM Bucuresti
CABUT CALIN MIHAI
CS Minaur Baia Mare
CSEPREGHI LULIU ALEXANDRU
CS Minaur Baia Mare
CSOG VENCEL
AHC Dobrogea-Sud Constanta
DEDU ARON
CSM Bucuresti
DRAGAN ANDREI
CSM Bacau
DUMITRIU GABRIEL
AHC Dunarea Calarasi
FENICI CRISTIAN STELIAN
SCM Poli Timisoara
FOTACHE VIOREL
CSM Bucuresti
GHITA RADU CRISTIAN
AHC Potaissa Turda
GRIGORAS DEMIS COSMIN
Chambery Savoie Handball
HANTARU DRAGOS
AHC Dunarea Calarasi
HUMET JAVIER
CSA Steaua Bucuresti
LANCU LONUT CIPRIAN
AHC Dobrogea Sud Constanta
LAZAR ANDREI
Dinamo Bucuresti
LAZAR RADU
AHC Potaissa Turda
MANESCU BOGDAN
CSM Focsani 2007
MIHALCEA ANDREI
CSA Steaua Bucuresti
MILITARU ROBERT MIHAI
CSM Bucuresti
MOCANU MARIUS
AHC Dobrogea-Sud Constanta
MOCANU VALENTIN
CSM Focsani 2007
NEGRU ANDREI NICUSOR
Dinamo Bucuresti
NISTOR IONUT
AHC Dobrogea Sud Constanta
ONYEJEKWE CHIKE OSITA
CSM Bucuresti
POPESCU MIHAI
Saint Raphael Var
RACOTEA EMIL
Chartres Metropole HB
RAMBA IONUT
CSM Bucuresti
RATA BOGDAN
CSM Focsani 2007
ROSU ALIN
CSA Steaua Bucuresti
ROTARU ADRIAN VLADUT
CSM Bucuresti
SADOVEAC MARIUS
SCM Poli Timisoara
SAVENCO ANDREI
Dinamo Bucuresti
SIMICU ALEXANDRU
Saint Raphael Var
SOARE DRAGOS
AHC Dunarea Calarasi
STANESCU TUDOR
CSA Steaua Bucuresti
SUSANU DANIEL
AHC Dobrogea-Sud Constanta
SZOKE MARIUS
AHC Potaissa Turda
TARITA ALEXANDRU
CSM Bacau
THALMAIER ROLAND
AHC Potaissa Turda
VASILE DAN
AHC Dobrogea-Sud Constanta

Staff nationala

FORTUNEANU RARES
antrenor principal
ADRIAN PETREA
antrenor secund
ALEXANDRU BULIGAN
antrenor portari
OMER SENOL
doctor
GIGIU CRISTINEL
kinetoterapeut
GHENEA CATALIN
asistent medical
CHEREGI RADU
asistent performance
CIUNTU STEFAN
preparator fizic
CIOCOIU FLORIN
doctor
PLESA ANDRA
psiholog